Zamana Ayak Uydurun

Zamana Ayak Uydurun

Zamana Ayak Uydurun 

 

Eski web sayfa tasarımlarını aramız da elbette hatırlayanlar olacaktır şimdikilerle karşılaştırdığımız da her şey daha küçük, daha keskin hatlara sahip web siteler vardı. En büyük örneklerden biri de belki Facebook olabilir tasarım olarak eskiden çok daha küçük butonlara sahip ve daha keskin hatları vardı ancak mobil uygulamalarının tasarım kültürleri değişmesiyle birlikte telefonda kullandığımız her şey telefona göre optimize edildiği için yani elde kullanıma en uygun tasarımlar geliştiği için ikonlar daha da büyüdü ve her şey daha da yuvarlaklaştı. Bu tasarım kültürünün gelişimiyle uygulamalarda yapılanlar web sitelerine de aktarılamaya başlandı ve yeni tasarımlar yapılmaya başlandı. fikral

Firmalar artık bir çok renk kullanmak yerine tek renk kullanımına gitti veya logolarında gölge vs. bulunmayan sadece renklerden oluşan logolar tasarlanmaya başlandı. Tek renk kullanmak yada daha sade logolar insanların gözüne çok daha hoş gelmeye ve daha çok tercih edilmeye başlandı. Güncel tasarım çizgilerine uymak isteyen firmalar arasında otomobil üreticileri de artık çok daha sade ve basit logolar tasarlatmaya başladı. Bir çok kişi bu yeni logoları gördüğünde çok basit, ne var bunu yapmada, 5 dk da yapmışlardır kesin gibi dalga geçilse de firmalar artık popüler olanın peşinden gidiyor. Ve bu da trende ayak uydurmak demektir bu yeni tasarımlar şuan bizim gözümüze daha farklı gelse de genel olarak her zaman daha hoş olarak karşılanıyor. Özellikle son dönemlerin trend renkleri olan pastel renkler İnstagram fenomenlerinin adeta göz bebeği renklerinden. Pastel renkleri ile yapılan tasarımlar hem daha estetik duruyor hem de daha güzel gözüküyor.

Pastel renklerden sonra son zamanlarda RGB ışıklandırmalı ürünlerin artışı ile mor ve yeşil tonlarında renkler oyunculara daha da çok hitap etmeye başladı. Firmalar da ürün tasarımlarını RGB ışıklandırmaya daha uygun, koyabilecekleri her yere RGB ışıklandırmalar koyarak ürün tasarımları yapmaya devam ediyor bu kullanım son zamanlar da çokça abartılsa dahi elbette bu ürünlerin alıcısı da mevcut. Zaman ayak uyduran her tasarım, her firma gelecekte bir yerde kendilerine şimdiden yer edinmiştir sizde eliniz çabuk tutun.
 

 

fikralfıkrakomik fıkrafıkralarkomik fıkralarlogokartvizitbannerhareketli bannerdekupefotoğraf dekupebroşürinsert

fikral Zamana Ayak Uydurun

Yorum Yap