Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medyanın Önemi


Sosyal medya markanız için oldukça önemlidir, çünkü markaların hedef kitlesi ile birebir bağlantı kurabilmesi ve bu kitleyi müşteriye dönüştürmesini sağlar.
Sosyal medya, konumları ne olursa olsun hedef kitlenize ulaşmanızı ve onlarla etkileşim kurmanızı sağlar. Bir işletme, sosyal medyayı hedef kitlesi ile bağlantı kurmak için kullandığında, marka bilinirliği ve satışlarda artış yaşanır. Bu, daha fazla ek gelir sağlamanıza olanak tanır.


Sosyal Medyanın Öneminin 3 Nedeni
İşletmelerin sosyal medya kullanması, birkaç nedenden dolayı oldukça önemlidir:
Nitelikli potansiyel müşteriler edinin
Birçok pazarlama kampanyasında, hedef alıcılara ulaşmak ihtimallerden oluşur. Bazıları teklifinizle ilgilenir, bazıları hiç ilgilenmez. Bu tekliften yararlanacaklarını veya inceleme zahmetine gireceklerini bilemezsiniz.
Sosyal medyada durum böyle değildir. Bu sosyal medyanın işletmenizi için önemli olmasının en büyük nedenlerinden birisidir.
Hali hazırda olan şirketinizin müşterilerine ulaşarak, nitelikli bir demografiye ulaştığınızı bilirsiniz. Bu, sizi Facebook, Instagram veya diğer sosyal platform sitelerinde takip etmeleri ve daha fazlasını öğrenmek istedikleri anlamına gelir. Takip etmeleri, sizinle bir ilişkileri olmamasına rağmen olumlu yanıt verebilecekleri anlamına gelmektedir. 


Topluluğunuzu oluşturun
Çoğu geleneksel pazarlama girişimlerinde, mesajınızı yaymaktan sadece işletmeniz sorumludur. El ilanlarınız etrafta dolaşabilir veya e-posta haber bültenleri iletilebilir, ancak bunlar kampanyanızı çok iyi etkilemez. Sosyal medyada olan pazarlama ile işinizin üzerinde etkisi daha iyi olabilecek paylaşımlar teşvik edilir.
Sosyal medya ile takipçileriniz promosyonlarınızı ve içeriklerinizi başkaları ile paylaşır. Gönderilerinizi doğrudan paylaşmasalar bile işletmeniz hakkınızda olumlu konuşmalar yapabilirler. Çoğu insan, arkadaşları ve aileleri tarafından tavsiye edilen işletmelerden daha sık alışveriş yapar.
Bu tür bir tartışmayı teşvik edebilmek ve işletmenizin etrafında bir topluluk oluşturabilmek için sosyal medya kullanabilirsiniz. Bu sayede, müşteriler yorum yapmaya, etkileşime girmeye ve diğer müşterilerin birbirleri ile iletişim kurması teşvik edilir. fikral


Marka bilinirliğini artırın
Geleneksel pazarlama, şirketlerin kusurlarını ortaya çıkarmak zorunda kalmadan ürün ve hizmetleri tanıtmaya yardımcı olur. Sosyal medya bu korumayı sağlayamaz, çünkü tüketiciler ürün performansı, kötü müşteri hizmetleri ve işletmeye zarar verecek diğer sorunlar hakkında şikayetlerini yayınlamaktan oldukça memnundur. 
Bu bir dezavantaj olarak görülebilir, ancak sosyal medya, işletmenize olumsuz yorumlara yanıt verme ve olumsuz tanıtımların üstesinden gelme imkanı verir. 

 

fikralfıkrakomik fıkrafıkralarkomik fıkralarlogokartvizitbannerhareketli bannerdekupefotoğraf dekupebroşürinsert

Sosyal Medyanın Önemi

Yorum Yap